Muzeum Narwi, będącego częścią FlisakParku zgromadziliśmy i udostępniliśmy zabytki etnograficzne, historyczne i archeologiczne autentycznie pochodzące z Tykocina, w tym wiele wydobytych z dna Narwi.

Muzeum Narwi upamiętnia wielowiekowe związki Tykocina z Narwią oraz niezwykłą historię tykocińskiego portu rzecznego, będącego niegdyś jednym z największych w kraju.

Gromadzimy również zabytkowe narwiańskie łodzie eksponowane obok Muzeum, zobaczysz też u nas modele dawnych statków narwiańskich.

Naszą misją jest upowszechnianie historii, dlatego też pod okiem opiekunów wiele zabytków można oglądać biorąc je do rąk.

Muzeum zostało stworzone przez lokalnych pasjonatów i doświadczonych historyków zawodowo zajmujących się dziejami Tykocina.

Oprócz zabytków w Muzeum można obejrzeć i wypróbować dawne urządzenia związane z zawodami wykonywanymi niegdyś nad Narwią. Są tu między innymi użytkowe repliki traka, kafara, garnku Hefajstosa, wyciągarek do sieci.

Szczególna popularnością cieszą się u nas lekcje muzealne i lekcje żywej historii tworzone dla grup w każdym wieku. Każde z zajęć ilustrowane jest zabytkami z epoki. Do wyboru mamy tematy dotyczące rzemiosła, historii i dawnej kultury.  O szczegóły pytaj: adamrudawski@wp.pl, 505 725 160

Bilety wstępu do Muzeum Narwi:

dzieci i dorośli 9 zł osoba
grupowe od 7 zł/osoba
 Bilety nie obejmują rejsów po Narwi i dodatkowych atrakcji

 

Grupom zorganizowanym polecamy specjalne pakiety pobytowe składające się ze:

– zwiedzania Muzeum Narwi
– lekcji muzealnych
– rejsów po Narwi
– ognisk
O szczegóły pytaj: browarna17@gmail.com lub 505 725 160

 

Do tej pory zaufali nam i współpracujemy z:
– biurami podróży
– szkołami
– centrami kultury
– jednostkami samorządowymi

 

FlisakPark  jest partnerem programu Karta Dużej Rodziny.

Posiadacze Karty mogą liczyc na 10% zniżki na bilet wstępu oraz na 10% zniżki na bilet na rejs po Narwi „Malinką”.

 

FlisakPark Tykkocin posiada certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom szlaku rowerowego Green Velo.

https://greenvelo.pl/78